Tipy na výlet

Oravská priehrada
Letným centrom oddychu a cestovného ruchu na Orave je vodná nádrž
Oravská priehrada, ktorá sa nachádza v tesnej nášho penziónu Oravská
priehrada poskytuje možnosti vodných športov ako je windsurfing, plávanie,
člnkovanie i plavba loďou a rybolovu.

Oravice
Vo vzdialenosti cca.20 km sa v obci Oravice nachádza geotermálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou. Teplota jeho vody je 54 C a výdatnosť 120 l/s. Teplota vody v dvoch bazénoch je upravená na 32 až 37 stupňov C. Sírnato-vápenato-horečnatá voda s vysokým obsahom železa má priaznivé účinky pre liečbu pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

Oravský hrad
Historický klenot Oravy je bezpochyby Oravský Podzámok, ktorý spravuje Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava. Týči sa nad riekou Orava na brale vo výške 112 m. Najstarší doklad o hrade pochádza z roku 1267. V súčasnosti má hrad historické, prírodovedné a archeologické expozície. Zaujímavosťou tohoto hradu je i to, že sa v jeho interiéroch a exteriéroch natáčal prvý film podľa knihy B.Stockera Dracula. Expozícia hradu je prístupná celoročne. Raritou sú nočné prehliadky oživené rôznymi atrakciami.

Lyžiarske strediská
V okruhu do 30km od penziónu sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk.

Meander Ski park Oravice
Miesto kde nájdete dokonalý relax na jednom mieste Meander park a Meander Skipark Oravice. Pripravená je pre Vás komfortná sedačková lanovka s odpojiteľným uchytením vyhrievaných štvormiestnych sedačiek:

-
Kapacita 2400 osôb / hod
-
Trate modrá 1300m , čierna 1100 m
-
Údolná stanica 785 m.n.m
-
Zasnežovanie po celej trati
- Prevýšenie 240m

Roháče - Zuberec
Lyžiarske stredisko Zverovka - Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.

-
Celková prepravná kapacita 3200 os./hod.
-
sedačková lanovková dráha TS4 o dĺžke 1490 m
-
Tatrapoma H130 o dĺžke 850 m
-
Tatrapoma H60 o dĺžke 400 m
-
Tatrapoma P o dĺžke 250 m

Slanický ostrov umenia
Nachádza sa na oravskej priehrade v Námestove. Predstavuje expozíciu slovenskej ľudovej plastiky a maľby v interiéri Slanického kostola, exteriér tvorí lapidárium Oravská ľudová kamenárska tvorba

Múzeum oravskej dediny Zuberec
Múzeum oravskej dediny sa nachádza tri kilometre od obce Zuberec v malebnom prostredí na podhorí Západných Tatier Roháčov. V múzeu je sústredených viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry z celého regiónu Oravy. Múzeum je sprístupnené celoročne.


Fotografie z okolia nájdete v našej GALÉRII.